Eurovision Song Contest roku 2006

2. října 2007 v 18:39 |  O Skupině
Lordi reprezentovali roku 2006 Finsko ve finále evropské hudební soutěže Eurovision Song Contest roku 2006, kde zahráli anglicky zpívanou skladbu Hard Rock Hallelujah. S velkým náskokem 44 bodů na druhého porazili ruského zpěváka Dimu Bilana. Hlasy dostali ze všech zúčastněných zemí kromě Albánie, Arménie a Monaka. Získali nejvíce bodů v prozatímní jedenapadesátileté historii soutěže zejména proto, že dostali mnoho deseti a dvanáctibodových hlasů.
Kontroverze
Výběr skupiny Lordi k tomu, aby reprezentovala svou zemi, vyvolal původně ve Finsku rozpaky. Někteří kritikové žádali i osobní intervenci finské prezidentky. Nicméně po vítězství této skupiny prezidentka Tarja Halonenová poslala skupině telegram s gratulacemi.
V samotném Řecku, kde se soutěž odehrávala, se také objevily snahy znemožnit skupině vystoupení s tím, že jsou satanisté. Skupina to rezolutně odmítla prohlášením, že těžko mohou být satanisté s písněmi jako Hard Rock Hallelujah nebo Devil is a Loser, ačkoli nejsou ani náboženskou skupinou. A taky ani jejich kostými nejsou jak prohlasili satanistické. Navzdory tomu skupina ve finále od řeckých diváků dostala nejvyšší možný počet bodů.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 N-Jay N-Jay | 12. října 2008 v 21:21 | Reagovat

dobre jim tak zmrdum nelordackejm pekne utreli

2 HONZA HONZA | 20. března 2009 v 13:02 | Reagovat

LORDI to tam vsem natreli.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Optimalizace